23 Ekim 2013 Çarşamba

KANGURU ALINMALI MI,KULLANILMALI MI ??


Kanguru benim çok severek kullanbileceğim ama bir yandan da acaba taşıyabilirmiyim ,sağlıklımı dır diye düşünmekten alamadığım bir konuydu.Araştırmalarım sonucunda en çok tutulan markaların boba carrier,cybex baby 2 go ve stokke olduğunu öğrendim bunlardaki asıl özellik bebeğin poposunun üstüne otruması ve yükün kalçada olmaması ,ebeveynlerinde sırt ve boyun destekli olması uzun süreli kullanılabilmesi.Hatta stokkelerde sırt platin destekli olması çok hoşuma giden bir özellikti fiyat olarakta 200 den başlıyolar.
Benim sadece hafta sonu kullanabilceğim ve oda ii havalarda dışaı cıkarma şansım olduğunu düşününce acıkcası bu kadar profosyenel bir kanguru almama gerek olmadığı düşündürdü o yüzden chicco nun soft dream modelini kullanıyorum ve şimdlik çok memnunum zatende 2 ay sonrada kullanmıycam sınır 9 kilo çünkü ama hevesimide aldım diyebilirim oğluşta gayet mutlu .
Uzun süre düşüneneler için kesinlikle yukara belirttiğim üç modeli tavsiye ederim hepsinide deneme fırsatım olmadı ve bebeğiniz olmadanda denemedende almayın derim.

bol taşımalı günler herkese:):)


EK GIDA HEYECANIEk gıdaya geçmenin verdiği mutluluk ve heyecanla doluyum bu aralar. Tecrübeli annelerin hepsi çok büyük dert dese de onun için en sağlıklı meyve ve sebzeleri birleştirmek bana ayrı bir zevk veriyor. Şimdilik meyve püresi,sebze çorbası ve yoğurttan oluşan bir menüyle başladık bakalım.Meyvelerden elma ve armut, çorba olarakda havuç,patates,kabak ve domatesten oluşan bir karışım...ve tabiki anne sütü:) tüm annelere sevgiler.
''BLOGGER ANNE'' OLARAK HERKESE MERHABA

 Uzun bir aradan sonra herkese merhaba!! Blogumu,yazmayı çok özledim aslında .. hamilelik süreci ve doğum önceliklerimi değiştirdi biraz ama şimdi artık 4 aylık kocaman olmuş(ki bana göre)bir oğlum yapılacak çok fazla işim hepsi bir arada anne olmanın verdiği heyecan ve sorumluluklar ama buradayım artık ve blogum da bebek bakımı ile ilgili yaşadığım her tecrubeyi de paylaşmak istiyorum . Farklı konseptlerle beraber umarım eski tempomu yakalarım:)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...